فهرست ناوبری برگه ها
فهرست ناوبری دسته ها
چاپ این مطلب

پشت پرده گرانی پوشاک در آستانه عید

به گزارش پایگاه خبری صنعت کفش (اسومس) به نقل از دنیای اقتصاد : در حالیکه قیمت انواع نخ در ابتدای سال با افزایش ۱۵ درصدی مواجه شده بود ؛ اکنون نیز فعالان بازار می‌گویند از ابتدای بهمن‌ماه قیمت انواع نخ ۱۵ درصد دیگر گران شده است.

این در حالی است که اتحادیه تولید‌کنندگان و فروشندگان جوراب تهران در اردیبهشت نسبت به افزایش نرخ ۱۵ درصدی قیمت نخ هشدار داده و مهمترین عامل گرانی نخ را عدم مجوز واردات عنوان کرده بود .

به این ترتیب با احتساب افزایش قیمت ۱۵ درصدی نخ در دوهفته اخیر می‌توان گفت؛جهش ۳۰ درصدی قیمت نخ یکی از متغیرهای اثرگذار بر آشفته بازار پوشاک است.

با توجه به نیاز مبرم صنعت نساجی به “نخ” به نظر می‌رسد ؛ گرانی نخ در کنار کمبود آن ، بازار پوشاک درآستانه سال جدید را با التهاب مواجه کند. این وضعیت در حالی است که تولیدکنندگان پوشاک ،قدرت خرید پایین مردم را مهم‌ترین دلیل رکود در این بازار مطرح می کنند.

در همین رابطه یک تولید کننده #پوشاک به خبرنگار ما گفت:از ابتدای بهمن‌ماه قیمت هر دوک نخ از ۳۸ هزارتومان به ۴۴ هزارتومان رسیده است . علاوه بر این موضوع قیمت چرخ خیاطی ۲۱ میلیون تومانی نیز  به بیش از ۲۵ میلیون تومان رسیده است.قیمت انواع سوزن و قیچی نیز رشد قیمت را به ثبت رساندند.
برهمین اساس به نظر می‌رسد افزایش قیمت #نخ ، بازار پوشاک را به صورت مستقیم مورد هدف قرار می‌دهد.

468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.