فهرست ناوبری برگه ها
فهرست ناوبری دسته ها
چاپ این مطلب

واردات کفش‌هایی با قیمت ۳ دلار به دست مافیای کفش

به گزارش خبرگزاری صنعت کفش به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان:عضو هیئت رئیسه صنعت کفش ایران گفت: وارد کننده‌ها به جای وارد کردن کفش‌های فاخر ۱۰۰ دلاری، با جریان مافیای واردات کفش عموما کفش‌هایی را وارد می‌کنند که، زیر ۳ دلار قیمت دارند

آقای علی لشکری گفت: ۲۴ برابر آمار گفته شده در گمرک کفش به صورت قاچاق وارد کشور می شود،  همچنین ترکیه  در پارسال  ۹۵۰ میلیون دلار صادرات و ۵۰۰ میلیون  دلار نیز واردات داشته است.

او می‌گوید: قیمت عمده کفشی که به داخل کشور وارد می‌شود زیر ۳ دلار است. در ترکیه  متوسط قیمت صادرات کفش  به دنیا ۳.۵ دلار است، اما کفش‌هایی که وارد می‌کنند حدود ۱۴ دلار قیمت دارد. در چین نیز صادرات کفش با قیمت ۴ دلار است، اما واردات کفش با قیمت ۲۰ دلار صورت می‌گیرد. کفش‌هایی که وارد چین و ترکیه می‌شوند، مورد تقاضای خاص آن منطقه هستند، اما در ایران وارد کننده‌ها به جای وارد کردن کفش‌های فاخر ۱۰۰ دلاری، با جریان مافیای واردات کفش عموما کفش‌هایی را وارد می‌کنند که، زیر ۳ دلار قیمت دارند، که این امر ضربه سنگینی به این صنعت می زند.

در ۵ سال گذشته سهم مصرف از تولید ایران ۷۵ درصد بود، اما امروز سهم مصرف از تولید به ۹۵ درصد رسیده است. صنعت کفش ۵۰۰ هزار شاغل و  ۱۲ هزار واحد صنفی و صنعتی دارد.   در تولید کفش، ایران رتبه ۱۰ دارد.

طی ۸ سال یعنی از سال ۹۲ تا ۹۹ به میزان ۲ میلیارد و ۱۱۹ میلیون دلار واردات کفش به ایران صورت گرفته است، اما گمرک میزان واردات به کشور را ۸۴ میلیون دلار اعلام کرده است.

468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.