به گزارش «شانا» به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مرتضی شاهمیرزایی در آستانه برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌‌‌پلاست یادآور شد: تکمیل زنجیره ارزش و ایجاد ارزش افزوده از موارد حائز اهمیت برای رشد و توسعه صنعت پتروشیمی با هدف استفاده حداکثری از فرصت‌‌‌های سرمایه‌گذاری است. وی با تاکید بر اینکه یکی از سیاست‌‌‌های راهبردی شرکت ملی صنایع پتروشیمی توسعه فناوری در صنایع پایین‌‌‌دستی پتروشیمی است، افزود: یکی از ارکان ترسیم نظام زنجیره ارزش، تمرکز بر انتقال فناوری، از طریق بومی‌‌‌سازی و توسعه دانش ‌‌‌فنی ایرانی است. مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: به‌‌‌منظور هموار شدن مسیر توسعه صنعت پتروشیمی باید عوامل مختلفی مورد توجه قرار گیرد که برخی از مهم‌ترین آنها، شناسایی نیازهای واقعی صنــایع پایین‌‌‌دستی در داخل کشــور، همچنین توجه به ظرفیــت‌‌‌های صادراتی است.

شاهمیرزایی تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه ایران‌‌‌پلاست به‌‌‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد صنایع تکمیلی و میان‌‌‌دستی پتروشیمی کشور می‌تواند نقش موثری در همکاری و بهبود زیرساخت‌‌‌های این صنعت به منظور تسهیل شرایط فضای کسب و کار و رفع موانع و مشکلات احتمالی پیش‌‌‌رو در مسیر توسعه متوازن داشته باشد.

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌‌‌پلاست با رویکرد توسعه تکمیل زنجیره ارزش، حمایت از تولید ملی و رونق ساخت داخل از ۲۶ تا ۲۹ شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه‌‌‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.