فهرست ناوبری برگه ها
فهرست ناوبری دسته ها
چاپ این مطلب

اخبار پس از امپکس۵؛ «نرخ تعرفه» و «قیمت یورویی غرفه‎ها» در راستای حمایت از تولید داخل

محمدرضا داورپناه گفت: حضور برخی شرکت‎کنندگان خارجی در نمایشگاه که به عرضه کالاهای ساخته شده پرداختند در عمل مشکلی برای تولید داخل ایجاد نمی‎کرد زیرا گمرک نیز با در نظر گرفتن تعرفه‎های بالا اجازه ورود به محصولات نهایی می‎دهد و این در تضاد با تولید داخل نیست.
 
 
به گزارش خبرنگار ماهنامه صنعت کفش: نمایشگاه چرم، کیف، کفش و صنایع وابسته در اواسط آذر برگزار شد و به پایان پنجمین دوره خود رسید. محمدرضا داورپناه رئیس هیات مدیره تهران دلتا، درباره امپکس۵ گفت: نمایشگاه امسال در مقایسه با نمایشگاه‎های پیشین خود در سطح بالاتری برگزار شد. همچنین به لحاظ متراژ، میزان استقبال‎کننده از سوی تولیدکننده و بازدیدکننده و نیز تعداد شرکت‎کنندگان خارجی پیشرفت خوبی داشت.
وی گفت: اگر چه برخی شرکت‎کنندگان خارجی به عرضه کالاهای ساخته شده و محصول نهایی خود پرداختند اما در عمل استقبالی از سوی متقاضیان ایرانی نشد و مذاکرات تنها درباره خرید مواد اولیه بود.
این فعال در صنعت کفش معتقد است: گمرک اجازه ورود کالاهای خارجی را به کشور می‎دهد اما با در نظر گرفتن تعرفه بالا از تولید داخل نیز حمایت می‎کند. امسال چین آمده بود و شاید برخی نیز از حضور آنها با محصولات نهایی که عرضه شده بود گلایه‎هایی داشتند اما قیمت غرفه‎ها یورویی بالا بود و در عمل معامله‎ای اتفاقی نیفتاد.
داورپناه به محور مذاکرات برخی شرکت‎های چینی با همتایان ایرانی خود اشاره کرد و گفت: محور گفت‎وگوها، ایجاد واحدهای مشترک و همکاری مشارکتی در راستای سرمایه‎گذاری مشترک (جوینت ونچر) بود.
رئیس هیات مدیره  تهران دلتا افزود: به طور نمونه امروز چرم مصنوعی پی‎یو (PU) و نیز تا حدودی پی‎وی‎سی (PVC) وارد می‎شود اما با تعرفه‎هایی که گمرک برای واردات آن تعیین کرده است به نوعی از تولیدات داخل پشتیبانی می‎شود و مشکلی ایجاد نکرده است. و این باعث شده تا واحدهای تولید داخل از این فاصله، سهم خود را در بازار افزایش دهند.
داورپناه در ادامه تصریح کرد: بنابراین قیمت یورویی غرفه‎ها در نمایشگاه مشکلی را برای ورود و عرضه محصولات خارجی اعم از چینی و ترکی به وجود نیاورد.
468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.